top of page

Altın Koza'ya ANİM.İST Filmleri damgasını vurdu

NEFES Altın Koza'dan en iyi öğrenci animasyon filmi ödülü ile döndü. Ve ANIMIST filmleri Kocaeli Film Festivali, Ankara Film Festivali, Kayseri Film Festivali, İzmir Film Festivalinde FESTİVAL GÖSTERİM ve YARIŞMALARINDA yolculuklarına devam ediyorlar.ANİM.İST - İstanbul Animasyon Platformu kapsamında verilen eğitimler sonucu üretilen filmler, bu yıl Adana Altın Koza Film Festivali Öğrenci Kısa Filmleri Canlandırma Kategorisi’ne üç filmin aday gösterilmesiyle damgasını vurdu.


İlk kez 2018 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü bünyesinde gerçekleştirilen bir festival olarak, animasyon sanatını ve mesleğini iyi örnekler ile tanıtmak sektöre yeni bağlar kurarak canlılık kazandırmak hayata geçen ANİM.İST, 2021 yılında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle büyüyerek İstanbul Animasyon Platformu’na dönüştü. Animasyonun kültürel, sosyal ve ekonomik değeri hakkında farkındalık oluşturmayı hedefleyen platform kapsamında verilen eğitimler sonucu üretilen filmler ise bu yıl Adana Altın Koza Film Festivali Öğrenci Kısa Filmleri Canlandırma Kategorisi’ne üç filmin aday gösterilmesiyle damgasını vurdu.


Sayısız seminerler, atölyeler ve eğitim ile üretimi kapsayan aylar boyunca animasyona merak duyan, tutku ile animasyona bağlanan, meslek olarak onu hedefleyen katılımcılar için; Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Valiliği, TRT Çocuk ile Görsel Efekt ve Animasyon Sanatçıları Derneği ortaklığında 18 aylık bir eğitim programını tamamlayan takımlar stopmotion (durdur-oynat), 2B, 3B, geleneksel ve hibrit gibi farklı animasyon tekniklerini kullanarak çok çeşitli konulara sahip ve izleyici profiline yönelik 7 kısa animasyon üretti: Bulut, Magus Baba'nın Mavi Maymunu, Nefes, No More Princess, Özgürlük, Yeni Yıl Hediyesi, Zıplanacak Binbir Yer.

27 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page