top of page

Büyük Umutlar'ın İlk Sayısı Yayında

II. ANİM.İST Çizgi Roman Yarışması on dört finalist yarışmacının çalışmalarının yer aldığı ve ANİM.İST (İstanbul Animasyon Platformu) ile Arkabahçe Yayıncılık ve Çizgi Roman Dükkanı’nın destekleriyle basılan “Büyük Umutlar, Çizgi Roman Dergisi” ilk sayısı raflarda yerini alıyor.

İçinde A. Sare Onur & Elife Başaran (Deklanşör), Barkın Orak (Mirza: Kutsal Sırların Muhafızı), Berkay Gür (Siber Çekirdek), Doğa Canpolat (Allegro), D. Mercan Arapoğlu (Proje: Kokteyl), Eylül Ağar (Mara’nın Seçimi), Gülbeyza Çakır (Yıldız Gölgeleri), Gülnaz Tekin (M.A.D.), Hussein el Kebbi (Sahanın Kralı), Leo Stigner (Jack Valiant ve Crytptid Avı), Mert Emre Yılmaz (Her Şeyin Kitabı), Mustafa Oğul (Dremir Cadıları), Nil Tuna (İstila) ve Uto Adal’ın (Aynalar) çalışmalarının yer aldığı “Büyük Umutlar” çizgi roman dergisi, her çalışmanın en başından anlatıldığı 4-5 sayfalık kesitleri sizlere sunuyor.

İki ayda bir çıkacak olan dergimizde her sayıda yer alan ve en çok beğenilen üç eser sahibi yarışmanın vadettiği ödüllere kavuşacak. Dergimiz sosyal mecra aracılığıyla bu hususta sizlere de favori çizgi roman sanatçınızı / sanatçılarınızı desteklemek adına söz hakkı sunmayı hedefliyor.

II. ANİM.İST Çizgi Roman Yarışması ve Büyük Umutlar Çizgi Roman Dergisi ile ilgili detaylar için www.istanbulanimationplatform.com/2023 internet adresini, “animist_istanbul” ve “arkabahcecomics” Instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yerel çizgi roman sektörüne yetenekli ve istekli genç sanatçıları yönlendirerek katkı sağlamayı amaçlayan bu oluşuma vereceğiniz her türlü desteğin önemini vurgularken, siz çizgi roman severleri 30.01.2024, Salı tarihinde saat 18:30, Joker No.19'da (Beşiktaş) gerçekleşecek olan lansmanımızda aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Arkabahçe Yayıncılık ve Çizgi Roman Dükkânı Sahibi Ahmet KOCAOĞLU “Yeni bir çizgi roman yerelde başarılı olmadığı takdirde dünya ölçeğinde başarıyı yakalaması zordur. Hazırlayacağımız çizgi roman yayınlandığı ülkenin yer konularını anlatan güncel veya eski hikayelerine değinen bir yerde durmalı.”

Bahçeşehir Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Çizgi Film ve Animasyon Bölümü, Öğr. Gör. Can PEKİN “İkinci ANİM.İST Çizgi Roman Yarışması etkinliğinde ilk 14’te yer alan çizer ve yazar katılımcılarımızın eserlerinden oluşan dergimizin ilk sayısının sizlerle buluşmasının heyecanını duyuyoruz. Bu emeği ve desteği veren ve destekleyen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Bahçeşehir Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Çizgi Film ve Animasyon Bölüm Başkanı & ANİM.İST direktörü Prof. Dr. Nazlı Eda NOYAN “Yerel çizgi roman sektörüne yeni isimler ve çalışmalar kazandırmayı hedefleyen yarışmamızın ikincisini bu şekilde zamana yayarak, birbirimizden beslenerek ve birlikte öğrenmeye devam ederek üretmeyi hedefledik” dedi.
8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page